Rewitalizacja oraz renowacja obiektów zabytkowych

Firma PAM SYSTEM specjalizuję się w rewitalizacji oraz renowacji obiektów zabytkowych. Dzieki doświadczeniu odnawiamy obiekty zabytkowe poprzez przeprowadzanie renowacji zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków a często w przypadkach skrajnych przeprowadzamy rewitalizację całego obiektu od prac ogólnobudowlanych po prace renowacyjne.

Rewitalizacja oraz renowacja obiektów zabytkowych

Nasza firma PAM System w ostatnich latach stała się jednym z liderów na terenie Śląska jeżeli chodzi o przeprowadzanie kompleksowych rewitalizacji obiektów budowlanych o znaczeniu historycznym. Wiele inwestorów prywatnych jak również miejskich oddaje w nasze ręce swoje obiekty w celu przywrócenia ich do stanu świetności sprzed lat. Nasz park maszynowy (dowiedz się więcej) pozwoli wybrać odpowiednią metodą czyszczenia w celu zminimalizowania uszkodzeń lica cegły, gzymsów, krenelaży lub attyk. Możemy zaproponować Państwu metody renowacyjne chemiczne, pudrowe lub metody typu ROTEC.

Metoda chemiczna – Dzięki zastosowaniu profesjonalnych preparatów oraz odpowiednich urządzeń jesteśmy w stanie wyczyścić cegłę oraz inny kamień bez naruszania jego lica. Dzięki temu budynek po renowacji nabiera wyjątkowego efektu sprzed lat.

REMMERS ROTEC – Niskociśnieniowy agregat piaskujący o regulowanych parametrach pracy, przeznaczony do użytku ze ścierniwami od miękkich do średnio twardych. Dzięki zastosowaniu specjalnej turbiny Rotec wytwarzany jest wirujący strumień czyszczący, którym można bezpiecznie i delikatnie oczyszczać z zanieczyszczeń budowlanych i biologicznych nawet miękkie i zwietrzałe podłoża nie uszkadzając ich. Urządzenie szczególnie nadaje się do renowacji zabytków oraz starych budowli.

Pudrowanie – Charakteryzuje się wykorzystywaniem ścierniwa o minimalnej gradacji. Dzięki zastosowaniu tak specjalistycznego sprzętu oraz ścierniwa jesteśmy w stanie oczyścić gzymsy, tralki oraz inne wątki sztukaterii bez ich uszkodzenia.

W ostatnich latach mieliśmy przyjemność realizować mnóstwo prac renowacyjnych o czym świadczą liczby:

  • Renowacja ponad 23 elewacje różnymi metodami co daje nam ponad 50 000 m2 przeprowadzonych renowacji!!
  • Przeprowadzone ponad 4 kompleksowe rewitalizacje!

Dzięki tym liczbą jesteśmy w samej czołówce firm zajmujących się kompleksową odnową zabytkowych obiektów!

Dzięki odpowiedniemu personelowi (czytaj więcej) jesteśmy w stanie przeprowadzać do 1000 m2 renowacji elewacji miesięcznie!!

Jesteśmy autoryzowanym wykonawcą producentów systemów renowacyjnych!
Nasze gwarancje na wykonane prace sięgają 10 LAT!!!